Domů Napište námKontakty Facebook

Kalendář akcí

 

CELOSTÁTNÍ PŘEHLÍDKA TŘÍLETÝCH TEPLOKREVNÝCH KLISEN 2017 - XXII. ROČNÍK

Dokumenty: Příloha:
KATALOG FINALISTEK PŘEHLÍDKY TŘÍLETÝCH KLISEN 2017
  
SLOVNÍ HODNOCENÍ KLISEN
FOTOALBUM Z AKCE  
  VIDEOZÁZNAM

 

HODNOTÍCÍ KOMISE PŘI FINÁLE:

  • Václav Štěrba - předseda
  • MVDr. Josef Lysák
  • ing. Karel Regner
  • Doc. Ing. Iva Jiskrová Ph.D.
  • Josef Kincl

Data ve zkratce

  • kvalifikováno 28 klisen ze 7 kvalifikačních kol
  • přehlídky se zúčastnilo 21 klisen
  • do nedělního velkého finále bylo vybráno 6 klisen ( 43/660 Arwen, 17/285 Eliška HF, 54/984 Olivia, 2/222 Tandori, 16/954 Vendeta, 53/733 Vinná Ruf)
  • vítězka bude zařazena do HPK PRO (akceleračního programu) dle šlechtitelského programu ČT
  • klisny po hřebcích:
    5168 Lyjanero, 1053 Guidam Sohn, 1879 Clin d´Or ČT, 6062 Scyris xx, 2765 Cassilius, 1001 Cassini´s Son -T, 2878 Corrado AZ, 2890 Ebisch II, 1874 Ludwig von Bayern, 516 Lopez -17, 1154 Quick Lauro Z, 2806 Ligoretto, 1321 Catango HT, 996 Volonter -T1477 Flyinge Garibaldi 901
  • SCHČT vypsal finanční odměnu pro majitele 5-ti umístěných klisen v celkové dotaci 20.000,- Kč
  • klisně umístěné na 1.- 5. místě věnuje SCHČT poukaz na připuštění plemenné klisny hřebcem v držení SCHČT pro připouštěcí sezónu 2018
  • Hřebčín Sprehe věnuje majitelům klisen slevový kupón na připuštění hřebcem v rámci PK ČT

 

1. MÍSTO 
54/984 OLIVIA

  • Datum narození: 6. 5.2014
  • Barva: hnědka
  • Chovatel: Zemský hřebčinec Tlumačov,s.p.,Dolní 115,Tlumačov
  • Majitel: Zemský hřebčinec s.p.o.,Dolní 115,Tlumačov
  • Otec: 1321 Catango HT
  • Matka: 54/605 Olympia po 2997 Aristo Z
  • Míry: 183,172,202,21.5, -
  • Zapsání v PK: ČT - PK - 7.6 b.
  • Kvalifikace: severní Morava – Olomouc – 1. místo
  • Hodnocení komise: klisna odpovídající v typu, velkého delšího rámce, souladná a ušlechtilá, kostnatá. Vyznačuje se vynikající mechanikou pohybu, má dlouhý prostorný krok a vydatný prostorný elastický klus

     


2. MÍSTO

53/733 VINNÁ RUF

  • Datum narození: 21. 3.2014
  • Barva: hnědka
  • Chovatel: Růžička Karel,Brněnská 346,Velké Němčice
  • Majitel: Růžička Karel,Brněnská 346,Velké Němčice
  • Otec: 5168 Lyjanero
  • Matka: Venice v/d Dwerse Hagen po Regilio
  • Míry: 181,172,204,22,0,-
  • Zapsána v PK: 7,52 bodů
  • Kvalifikace: jižní Morava –Terezín u Čejče – 1. místo
  • Hodnocení komise: klisna v typu, velkého rámce, harmonická, kostnatá. Působí jako velmi figurantní klisna. Je přiměřeně široká. Má výbornou vznosnou a prostornou mechaniku pohybu
 

3. MÍSTO 
16/954 VENDETA

  • Datum narození: 11. 5.2014
  • Barva: sm.bělouš
  • Chovatel: Hrnčíř Zdeněk,Proseč pod Křemešníkem 4,Pelhřimov
  • Majitel: Hrnčíř Zdeněk,Proseč pod Křemešníkem 4,Pelhřimov
  • Otec: 996 Volonter-T
  • Matka: Cabana po Calvero
  • Míry: 172,164,192,21.0, -
  • Zapsána v PK: - 8,0 bodů
  • Kvalifikace: jižní Čechy –ZH Písek – 2. místo
  • Hodnocení komise: klisna středního obdélníkového rámce, souladná a ušlechtilá, hluboká a široká, drobné vady fundamentu a drobné nepravidelnosti v pohybu, avšak krok i klus vydatný a prostorný

   


4. MÍSTO 
43/660 ARWEN

  • Datum narození: 12. 5.2014
  • Barva: sm.bělouš
  • Chovatel: Mgr.Brixí Alena,Osek 74,Sobotka
  • Majitel: Jindrová Tereza, Dygrýnova 815,Praha 9
  • Otec: 1879 Clin d'Or ČT
  • Matka: 3/433 Abigail po 623 Landprinz
  • Míry: 177,167,198,22.0, -
  • Zapsána v PK: - 8,0 bodů
  • Kvalifikace: střední Čechy –Ptýrov – 3. místo
  • Hodnocení komise: klisna středního kratšího rámce, kostnatá, přiměřeně široká s širokou zádí, fundament s minimem vad, široká pěkná kopyta, prostorný krok, prostorný plošší, ale elastický klus

     


5. MÍSTO 
17/285 ELIŠKA HF

  • Datum narození: 15. 5.2014
  • Barva: hnědka
  • Chovatel: Hošák Stanislav,Komenského 1350/73,Nový Jičín
  • Majitel: Ing.Číp Tomáš a Bc.Čípová Rivcová Michaela,Hodslavice 3
  • Otec: 2890 Eibisch II
  • Matka: Radana HF po 2640 Radegast
  • Míry: 180,170,202,22,0,-
  • Zapsána v PK: - 8,0 bodů
  • Kvalifikace: střední Čechy –Ptýrov – 3. místo
  • Hodnocení komise: klisna velkého delšího rámce, kostnatá, velmi mohutná, široká; méně ušlechtilá hlava, volnější spěnka vpředu, mechanika pohybu průměrná. Klisna má homogenní původ na základě hannoverského koně

       


Termíny kvalifikačních kol:

18.7. Ptýrov – (středočeská oblast) PROPOZICE  LETÁK

4.8. Olomouc – Lazce (severomoravská oblast) – PROPOZICE  LETÁK  PŘIHLÁŠKA    POZVÁNKA

11.8. Měník (východočeská oblast) - kontakt: p.Všetečková - tel.: 737133744

11.8. Heroutice (středočeská oblast a oblast Praha)  - kontakt: M. Perníček - tel.: 605858162 POZVÁNKA

19.8. Terezín u Čejče (jihomoravská oblast) - kontakt: p. Růžička K. ml. - tel.: 777333710

POZVÁNKA

25.8. ZH Písek (jihočeská oblast) - kontakt: tel.: 382 214 121, 737 274 803

27.8. Svržno (západočeská oblast)

2. – 3.9. Celostátní finále ZDUCHOVICE 2017

Do celostátního finále postupují tříleté klisny umístěné na 1.- 3.místě a 1 náhradnice a z přehlídky hříbat vítěz kategorie klisniček a hřebečků + 1 náhradník.


VÝSLEDKY OBLASTNÍCH KOL

Oblastní přehlídka 3-letých klisen plemene ČT – Ptýrov 18.7.2017

  •  účast 7 klisen
  • komise: ing. Jiří Holík, Karel Lacina, Václav Štěrba
  • původy zúčastněných klisen
  • článek Chovatelský den na Ptýrově - autor V. Štěrba

pořadí:

1. 7/733 CURIOSITY – po 1478 Cool Paradise, m. 53/280 Coreta po 1003 Color of Love, ch. a m.: Kolomazníková Radka,Zásadka 36,Mnichovo Hradiště

2. 43/661 DRAČICE – po 1053 Guidam Sohn, m. 43/684 Drakona po 664 Drak xx , ch. a m.: Mgr.Brixí Alena,Osek 74,Sobotka

3. 43/660 ARWEN - po 1879 Clin d'Or ČT, m. 3/433 Abigail po 623 Landprinz, ch.: Mgr.Brixí Alena,Osek 74,Sobotka, m.: Jindrová Tereza,Dygrýnova 815,Praha 9


Oblastní přehlídka 3-letých klisen plemene ČT – Olomouc 4.8.2017

1. 54/984 Olivia - po 1321 Catango HT, m. 54/605 Olympia po 2997 Aristo Z ch. a m.: ZH Tlumačov

2. 90/3 Lyjanera - po 5168 Lyjanero, m. 79/130 Amanita po 1072 Lordano, ch. a m.: Kondziolka Pavel, Závada 6, Petrovice u Karviné

3. 17/285 Eliška HF - po 2890 Eibisch II, m. Radana HF po 2640 Radegast, ch.: Hošák Stanislav, Komenského 1350/73, Nový Jičín, m.: Ing.Číp Tomáš a Bc.Čípová Rivcová Michaela Hodslavic, 

4. 72/922 Fela – Z - po 1874 Ludwig von Bayern,  m. 67/461 Fate-Z po 2906 Federweisser, ch. a m.: Petřek Jaroslav, Machulky 304, Zubří

5. 27/437 Leny - po 2806 Ligoretto, m. 26/106 Rosabela po 511 Rosario, ch.: Konvalinka L.- Farma Krašov, Bohy 19, Kralovice, m.: Strnadel Miroslav, Nádražní 138, Frenštát p.Radhoštěm

6. 67/70 Aritmie RVP - po 1879 Clin d'Or ČT, m. Arterie (Amon-41) po 2306 Amon s.v., ch. a m.: Jezd.stáj RVP Bruzovičky.o.s., Bruzovice 171, Sedliště

7. 57/215 Loreta Z - po 1855 Lewinski, m. 57/591 Saloniké po 2626 Sahib Kubišta, ch. a m.: Zlámal Radomír, Skaštice 16, Kroměříž

Oblastní přehlídka 3-letých klisen plemene ČT – Heroutice 11.8.2017

1. 9/736 Zorba - po 1477 Flyinge Garibaldi 901, m. 48/464 Zurka po 2440 Dietward - 23, ch. a m.: JUDr.Ing.Staněk Jaroslav,CSc., Wassermannova 14, Praha 5
2. 6/36 Corrdia AZ - po 2878 Corrado-AZ, m. 80/148 Vendula po 866 Le Voltaire, ch. a m.: Halama Jan, Ratibořské Hory 168, Tábor


Oblastní přehlídka 3-letých klisen plemene ČT – Měník 11.8.2017

  • účast 12 klisen
  • komise: Ing. Klos Roman, Růžička Karel, Boušková Václava

1. 74/301 Roxy - po 2640 Radegast, m. Sissi po Silvio I, ch. a m.: Ing. Barbora Kubištová, Měník 89

2. 41/762 Jovanka - po 1053 Quidam Sohn, m. 41/333 Jawelotte po 856 Silvio II, ch. a m.: Volf Josef, Kunčice 83, Nechanice

3. 45/608 Fergie Rouge - po 1028 Manillon Rouge, m. 40/511 Fíbí po 623 Landprinz, ch. a m.: Vavřičková Petra, Vodranty 27, Čáslav

4. 74/312 Randy - po 2640 Radegast, m. 74/144 Mandy po 1028 Manillon Rouge, ch. a m.: ŠCHK Kubišta s.r.o.

5. 74/316 Re-Barbora - po 2640 Radegast, m. 74/180 Madona po 1028 Manillon Rouge, ch. a m.: Kubišta Dobroslav ml., Humburky 34

6. 61/583 Caph - po 2765 Cassilius, m. po 2705 Vulkán, m.: Lelková Pavlína, Starkoč 11, Náchod (vítězka náchodské přehlídky)


Oblastní přehlídka 3-letých klisen plemene ČT – Terezín u Čejče 19.8.2017

1. 53/733 Vinná Ruf - po 5168 Lyjanero, m. Venice v/d Dwerse Hagen po Regilio, ch. a m.: Růžička Karel, Brněnská 346, Velké Němčice

2. 53/732 Resca Ruf - po 6062 Scyris (POL), m. Reina po Silvio I, ch. a m.: Růžička Karel, Brněnská 346, Velké Němčice

3. 53/725 Marlenka Ruf - po 5168 Lyjanero, m. 53/512 Meduňka po 2997 Aristo Z, ch. a m.: Růžička Karel, Osvobození 289, Velké Němčice

4. 54/992 Desica - po 1850 Cannavaro, m. 54/741 Desiré po 2997 Aristo Z, ch.: Sokola Jan, 6.května 599, Tlumačov, m.: MVDr.Lysák Josef, Osvoboditelů 790/77, Ivanovice na Hané


Oblastní přehlídka 3-letých klisen plemene ČT – ZH Písek 25.8.2017

1. 17/287 Laura M - po 1154 Quick Lauro Z, z matky po 297 Frühesch - 2, ch. a m.: Maroušek Václav, Ráztely 7, Mirovice

2. 16/954 Vendeta - po 996 Volonter-T. z matky po Calvero, ch. a m.: Hrnčíř Zdeněk, Proseč pod Křemešníkem 4, Pelhřimov

3. 18/443 Jackie - po 536 Lopez - 17, z matky po 497 Div týnský, ch.: Holoubek & pravnuci, s.r.o., Bohumilice 1, Čkyně, m.: Zámek Skalice s.r.o., Bohumilice 1, Čkyně

4. 17/288 Gálie - po 1558 Galandro ZH, z matky po Acobat II, ch. a m.:Mašanková Pavla, Nevězice 43, Orlík nad Vltavou


Oblastní přehlídka 3-letých klisen plemene ČT – ZH Svržno 27.8.2017

1. 29/747 Cassini's Sun - po 1001 Cassinis Son-T, z m. po 724 Puschkin, m.: Pittnerová Štěpánka, Nádražní 464, Stříbro

2. 2/222 Tandori - po 1879 Clin d'Or ČT, z m. po Monaco, m.: Štichová Kateřina, Hodice 178, Třešť

3. 25/234 Vanellope - po 1053 Guidam Sohn, z m. po 724 Puschkin, m.: Poláková Jitka, Dolní Lukavice 138

 
 

SCHČT - Svaz chovatelů českého teplokrevníka
U Hřebčince 479, 397 01 Písek

 

IČO: 60161370

mob.: +420 777 319 632

email: info@schct.cz 

kralova.schct@seznam.cz



bankovní spojení: č.ú. 12747013/0300

 

 

                         

© Web4ce 2014 | Provozováno na CMS E4E | Mapa webu

 

 

Vyhledat